Fale radiowe z laserem biostymulującym

radiofrekwencja

W zabiegach kosmetologicznych wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Urządzenia stosowane przy wykonywaniu tego typu procedur wyposażone są w elektrody, między którymi przepływa prąd oraz specjalne systemy chłodzące, które chronią skórę przed oparzeniem.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych stosowane są głównie w dwóch działach kosmetologii: odmładzaniu i redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Łączne stosowanie RF i lasera biostymulacyjnego w zabiegach kosmetycznych.

 Promieniowanie laserowe przyczynia się do zwiększenia syntezy różnych białek, w tym między innymi kolagenu. Działanie biostymulacyjne nisko energetycznego promieniowania laserowego powoduje poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek, pobudzenie regeneracji komórek i naczyń krwionośnych. Zwiększa się także odpływ nadmiaru limfy, co jest korzystne w zabiegach pielęgnacyjnych. Wykazuje także działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, poprzez stymulację wydzielania endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Należy podkreślić, że działanie biostymulacyjne laserów nie powoduje dodatkowego wzrostu temperatury. Wywołuje ono tylko efekt bodźcowy, poprzez oddziaływanie na poziomie komórkowym, szczególnie na przemiany na błonach komórkowych przyczyniając się tym samym do poprawy transportu śródbłonowego, lepszego odżywienia oraz usuwania produktów przemiany materii. Można stwierdzić, iż łączna aplikacja tych dwóch rodzajów bodźców fizykalnych będzie miała charakter wspomagający w zabiegach kosmetycznych.

 

 

Mechanizm odmładzania:

Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację. Z wiekiem, włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zabiegi odmładzające z zastosowaniem fal radiowych wykorzystuje się głównie w celu:

  • spłycenia zmarszczek,
  • poprawienia owalu twarzy,
  • redukcji obrzęków pod oczami,
  • redukcji podbródka,
  • uniesienia opadających powiek,
  • likwidacji obwisłych policzków.

Mechanizm redukcji tkanki tłuszczowej:

Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

Zabiegi takie wykorzystuje się przede wszystkim w celu:

  • konturowania ciała,
  • redukcji cellulitu,
  • zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała,
  • obkurczania i ujędrniania skóry ciała.

Dane adresowe

ESTETICA SALON KOSMETOLOGICZNY & SOLARIUM
43-100 Tychy
ul. Niepodległości 87
I piętro - Pawilon Kaskada


Telefon: 733 831 343


Email: esteticatychy@gmail.com

Partnerzy

Nasz salon